ویژه های خبری

ارسطو گویلی امروز یکشنبه(۱۹آبان) در جلسه شورای اسلامی شهر سنندج که با حضور رییس سازمان دهیاری ها و شوراهای کشور در سنندج برگزار شد اظهار کرد: این دوره از شورای شهر سنندج در انتخاب شهردار، مصوبه متفاوتی داشته است که همین فرآیند متفاوت انتخاب جلوگیری از تغییرات زود هنگام مدیران که یکی از آفات مدیریتی استان است را به دنبال داشته است.

وی افزود: مصوبات شورا نتیجه مطلوبی داشته است که یکی از این مصوبات به عنوان اولین گام شورا، طرح شفافیت بوده که منجر به ایجاد سامانه شفافیت بر روی سایت شهرداری استان شده‌است؛ سعی بر این است که در وضعیت نابسمان فعلی کشور اعتماد شهروندان به مدیریت شهری را بازگردانیم.

به گفته رییس کمیسیون گردشگری و سرمایه گذاری شورای شهر سنندج، یکی دیگر از مصوبات شورا در بحث زمین‌های قول نامه‌ای با هدف سروسامان دادن به اراضی مسئله داری است که سالیان سال به‌صورت قول نامه‌ای در آنها ساخت و ساز مجاز صورت گرفته‌است؛ همچنین بحث مشوق‌های سرمایه‌گذاری که در سطح کشور منحصر به‌فرد بوده‌ و موفق به جذب سرمایه‌گذاران زیادی شده‌ایم، است.

گویلی در بحث جذب نیروی انسانی عنوان کرد: در بحث نیروی انسانی اقدامات و آموزش‌های مفیدی انجام شده‌است و همچنین برنامه‌ریزی‌های راهبردی که شهر سنندج تاکنون از آن بی‌بهره بوده است و در این دوره استارت زده شده و در مراحل پایانی قرار دارد؛ و قرار است که بودجه‌ریزی سال 98شهرداری سنندج بر مبنای این برنامه‌ راهبردی و عملی در نظر گرفته شود.

وی کمبودها و چالش‌های موجود در استان را اینگونه برشمرد و بیان کرد: کمبودها و چالش‌های موجود استان نیازمند حمایت بیش از پیش دولت خواهد بود و یکی از این مشکلات را می‌توان طرح حمایت از تخصیص 40 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی ذکر کرد، اما متاسفانه ما این طرح را به دلیل مشکلات موجود در مدیریت شهرداری از دست دادیم.

ارسطو گویلی افزود: شهر سنندج در زمینه مکانیزه کردن ماشین‌آلات صنعتی پیشرفت زیادی نداشته‌ و جای تاسف است که بودجه استان کردستان کمتر از شهرهای کوچک است.

وی در خطاب به معاون وزیر عنوان کرد: ما در زمینه پسماند زباله و حوزه ناوگان حمل‌ونقل عمومی و بحث زیرساخت‌های موسیقی برای برگزاری مراسم و کنسرت‌هایی که در شهر سنندج برگزار می‌شود نیازمند حمایت بیش از پیش دولت هستیم.

گویلی در پایان یادآور شد: عدم همکاری سازمان‌های مختلف و ارجحیت منافع مالی بر منافع شهری دامن گیر استان کردستان است.

در ادامه این جلسه تعدادی از اعضای شورای شهر و مدیران سازمان‌های مختلف شهرداری به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداخته و معاون عمرانی وزیر کشور نیز قول مساعد خود را در جهت کمک به رفع مشکلات استان اتخاذ کرد.


ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج