ویژه های خبری

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ارسطو گویلی کیلانه امروز(7 آبان) در جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای شهر سنندج که با حضور معاونین استاندار کردستان، اظهار کرد: اهمیت توسعه دولت الکترونیک در برنامه‌های دولت تدبیر و امید موجب می‌شود همه شهرها و به تبع سیستم مدیریت شهری از آن تبعیت کند.

وی افزود: شهرداری الکترونیک یکی از گام‌های اساسی و مهم در راستای دولت الکترونیک است که موجب رفاه و آسایش شهروندان خواهد بود .

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای شهر سنندج با اشاره به اینکه شهرداری سنندج پایلوت اجرای شهرداری الکترونیک در کشور است، عنوان کرد: نوع کار ما در این پروژه، توسعه اقتصادی دانش بنیان است که موجب ایجاد منابع درآمدی پایدار و ارزشمند برای شهر سنندج خواهد شد .

وی تصریح کرد: شورای پنجم شهر سنندج از نخستین روزهای انتخاب (خرداد ماه ۱۳۹۶) ، با تشکیل جلسات و برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های مشترک در راستای شهرداری الکترونیک قدم برداشته است .

گویلی بزرگترین مشکل در شهرداری سنندج را عدم وجود برنامه‌ریزی استراتژیک شهر دانست و گفت: از موانع مهم این امر، فقدان اطلاعات یکپارچه به روز و دیجیتال است .

وی بیان کرد: بکر بودن شهر سنندج و عدم توسعه فناوری‌های نوین فرصت خوبی است که در این زمینه قدم‌های بزرگی برداشته شود .

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای شهر سنندج اعلام کرد: شهرداری سنندج استارت این کار بزرگ و ارزشمند را خواهد زد و نیازمند حمایت تمام ارگان‌ها و نهادها خواهد بود .

وی مزایای شهرداری الکترونیک را رفاه شهروندان، عدالت اجتماعی، از بین رفتن فساد و سوداگری شهری، ایجاد منابع درآمدی پایدار، سهولت خدمات‌رسانی دانست و گفت: از جمله اهداف شهرداری الکترونیک، تسریع، تسهیل و مراجعه کمتر سرمایه گذاران است.

وی اعلام کرد: اجرای این طرح هیچ هزینه ای برای شهرداری در بر نخواهد داشت.

گویلی نبود برنامه راهبردی و استراتژیک سنندج را خلا مهم سنندج دانست و گفت: باید برای ایجاد این مهم برنامه ریزی کنیم.

وی در ادامه از انتقاد نادرست رسانه های استان در خصوص عزل شهردار پیشین سنندج و انتخاب شهردار جدید، گلایه کرد و بی توجهی شهردار پیشین به امکان اخذ 25 اتوبوس و 15 مینی بوس برای شهر سنندج را از جمله کم کاری های شهردار پیشین عنوان کرد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای شهر سنندج بیان کرد: برخی رسانه ها با جهت گیری های خاص اقدام به تخریب شورا می کنند که شورا تا کنون به دلیل احترام به سیستم قبلی سکوت کرده و پاسخی به این توهین ها نداده است.

وی در خصوص برگزاری شب فرهنگی کردستان نیز عنوان کرد: شب فرهنگی کردستان که در برج میلاد برگزار شد، در بین همه استان ها تنها استانی بود که توسط شورای شهر و شهرداری برگزار شد و به عنوان بهترین شب فرهنگی در بین شب فرهنگی همه استان ها انتخاب شد.

وی افزود: امضا نشدن چندين قرارداد سرمايه گذاري و مشاوره با وجود برگزاري مناقصه و مشخص شدن برنده و اخذ ضمانتنامه، گره خوردن چند طرح مشاركتي در حال انجام، عدم تلاش براي برنامه ريزي راهبردي و از دست رفتن فرصت دریافت اتوبوس ها جزو نفاط ضعف سيستم قبلي بوده و البته قطعا نقاط مثبتي هم وجود داشته است .

گویلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر همزمان با افتتاح شهربازي فاميلي لند كه به زودي شروع به كار خواهد كرد مي بايست از ده ها پروژه كه روند آنها متوقف شده است رونمايي مي كرديم از جمله شهربازي روباز ملت، مجموعه تفرحي خدماتي پيست كارتينگ حرفه اي و زمين تنيس جاده ساحلي، مجموعه تفريحي-اقامتي صلوات آباد، مجموعه تجاري خدماتي مركز مطالعات و ... بخشي از پروژه هايي بوده كه به دليل عدم مديريت صحيح به سرانجام نرسيده است .

وی یاداور شد: ما در حال حاضر به صورت عملي و علمي مسيرهاي سرمايه گذاري در شهر سنندج را تسهيل و تسريع مي كنيم


ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج