ویژه های خبری

دکتر ارسطو گویلی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج عنوان کرد تصویب سیاست‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار در شورای شهر سنندج
جلال شریعتی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج :سنندج پتانسیل تبدیل به پایتخت نوروز جهان را دارد .

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، جلال شریعتی شنبه‌شب مورخ 97/2/15 در جلسه شورای اسلامی شهر سنندج که با حضور استاندار کردستان، معاونین استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، فرماندار شهرستان سنندج و شهردار سنندج در سالن جلسات شورا برگزار شد، اظهار داشت: حمایت استاندار در برگزاری جشن نوروز که با حضور 20 تا 30 هزار نفر در ورزشگاه 22 گولان سنندج برگزار شد، شایسته تقدیر است.

  

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج دستور استاندار در راستای پرداخت دیون ادارات به شهرداری را یک اقدام مثبت و خوب تلقی کرد و خطاب به استاندار گفت: ضمن قدردانی از این دستور، برای پیشبرد اهداف شورا و شهرداری بازهم نیاز به کمک شما داریم.

  

وی خاطرنشان کرد: شهرداری حق و حقوق و طلب‌هایی نزد ادارات و مردم دارد که اگر در زمان خودش پرداخت می‌شد شاید اکنون با این حجم مشکلات در شهرداری مواجه نبودیم.

  

شریعتی تاکید کرد: در هیچ دوره‌ای تا این اندازه مجموعه شورا با فرمانداری، شهرداری و استانداری تعامل نداشته‌اند که امید است این رویه برای استفاده بهینه از امکانات در راستای رونق شهر سنندج بکارگیری شود.

  

وی اذعان داشت: اگر این تعامل و حمایت‌ها از شهرداری و شورای شهر سنندج استمرار پیدا کند، جرقه اقدامات و کارهای بزرگی در شهر سنندج زده می‌شود.

  

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در ادامه سخنان خود، توسعه آرامستان بهشت محمدی، ساماندهی دستفروشان و ساماندهی نمایشگاه‌های اتومبیل و صنوف آلاینده و مصالح‌فروشان را از مشکلات شهر سنندج دانست که تسریع در اجرای طرح توسعه آرامستان‌ها باید در اولویت قرار گیرد چرا که مردم نگرانند و ازدحام و تراکم جمعیت مشکلاتی را برای بستگان فوت‌شدگان در این آرامستان بوجود می‌آورد.

  

شریعتی همچنین به نبود فرهنگسرا در شهر فرهنگی سنندج اشاره کرد و گفت: وقتی ادعا می‌کنیم که سنندج شهری فرهنگی و مرکز استان فرهنگی است فاقد فرهنگسراست اگر چه در بودجه سالانه شهرداری برای احداث فرهنگسرا اعتباراتی پیش‌بینی می‌شود اما به دلیل مشکلات مالی تحقق پیدا نمی‌کند لذا نیاز است که استانداری برای این امر مهم به شهرداری کمک کند.  

  

وی یادآوری کرد: مراسمات نوروز شهر سنندج بی‌نظیر است ضمن اینکه موسیقی و دف آن شهره است لذا باید زمینه‌ای فراهم کنیم که این شهر به عنوان پایتخت موسیقی، دف و یا نوروز جهان معرفی شود.

  

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج همچنین گفت: سرانه فضای سبز در شهر سنندج کم است و جوابگوی نیاز جمعیت این شهر نیست به گونه‌ای که در فصل گرما، به ازای هر یک مترمربع از پارک‌هایی سنندج یک خانواده می‌نشینند.

  

شریعتی در پایان با یادآوری کارهای استانداران قبلی که به نوعی از خود اقدامی به یادگار گذاشته‌اند، خطاب به استاندار کردستان گفت: شما هم کاری انجام دهید و یادگاری از خود بگذارید تا همانند رئوفی و رحیمی در اذهان عموم مردم سنندج باقی بمانید.


جناب آقای مهندس مرادنیا استاندار محبوب و مردمی استان کردستان: خاطر نشان نمودند کلی گویی و بیان عدیده مشکلات و معضلات نمی تواند خروجی سازنده ای از جلسه به بار آورد شهرداری و شورای محترم شهر برنامه ریزی شفاف و مدون و جامعه نگر که در آن از حضور مشاورین و کارشناسان زبده و خبره بهره وافی و کافی گرفته شده باشند برای پیشبرد اهداف کلان حوزه مدیریت شهری ارایه نمایند. طبعاًبخش دولتی در حد توان از هیچ کوششی مضایقه نخواهد کرد، اتخاذ تدابیر لازم برای ایجاد درآمد پایدار در شهرداری ضروریست و شهرداری باید نسبت به انتقال اسناد املاک خود اقدام بعمل آورد و  برنامه های خویش را برای برون رفت از اوضاع کنونی بصورت علمی و مدون تهیه و ارایه نماید و در پایان از اهتمام برای تسهیل و تسریع در روند توسعه آرامستان بهشت محمدی و مساعدت در زمینه برنامه های شفاف و پربار حوزه مدیریت شهری مباحثی ایراد نمودند.

پس از بحث و تبادل نظر اعضای محترم شورا در جلسه در ارتباط با مسایل مرتبط در حوزه کلان مدیریت شهری در  زمینه های توسعه و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی ، تکمیل و اتمام پروژه های کلیدی نیمه تمام، عملیاتی شدن فراخوانهای عمده و عدیده ی سرمایه گذاری در حوزه های مختلف مربوط به پروژه های تفریحی، گردشگری، ورزشی، کارگروه های اثرگذار انرژی با حضور اساتید مبرز دانشگاهی اجرای نهضت تکمیل آسفالت، لزوم تجهیزات آتش نشانی و خدمات ایمنی و خرید نردبان 52 متری برای کمک به اطفاء حریق در بلند مرتبه ها ، احداث درمانگاه در نواحی منفصل شهری به ویژه ننله، عمل گرایی و اقدام جدی برای مسایل صدرالاشاره، ایجاد دهکده سلامت و انتقال پزشکی قانونی از هسته ی مرکزی شهر به محل مزبور ، تجدیدنظر در استقرار پاسگاه های نیروی خدوم انتظامی در محل های حائز اهمیت گردشگری .دکتر ارسطو گویلی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج ضمن عنوان تصویب سیاست‌های تشویقی برای جذب سرمایه‌گذار در شورای شهر سنندج اظهار داشت: نگاه جدی فرهنگی استاندار و مجموعه مدیریتی استان که امسال نوروزی منحصر به فرد در کشور را رقم زد باید ادامه پیدا کند.
  رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج گفت: جدای از اینکه تا پایان اردیبهشت ماه بالغ بر 20 فراخوان سرمایه‌گذاری در حوزه‌های تجاری، تفریحی، هایپرمارکت و غیره توسط شهرداری برگزار خواهد شد، این کمیسیون سیاست‌های تشویقی جدیدی را نیز با هدف جذب سرمایه‌گذار تصویب کرده است.

وی خاطرنشان کرد: شب‌های فرهنگی کردستان در برج میلاد تهران با حمایت مدیریت سازمان برنامه‌ریزی استان به صورت بسیار ممتاز برگزار شد که به عنوان پرمخاطب‌ترین استان مورد تجلیل قرار گرفتیم..

  

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج تصریح کرد: اینکه بزرگترین پروژه تفریحی، گردشگری و ورزشی استان بزودی در میدان قانع شهرک بهاران سنندج آغاز می‌شود مرهون نگاه ویژه مسوولان کلان استان است.

  

گویلی به عملکرد کمیسیون سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و گردشگری شورای شهر سنندج گریزی زد و افزود: تلاش در راستای رفع موانع سرمایه‌گذاری بصورت عملی توسط کمیسیون در دستور کار قرار گرفته است.

  

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر موانع داخلی در سیستم که به عهده شهرداری است، موانع خارج و نگاه منفعت‌طلبانه نسبت به سرمایه‌گذاری وجود دارد که باید حل شود.

  

به گفته رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج، فرهنگ سرمایه‌گذاری باید در تمام ادارات و ارگان‌های مدیریتی و خدمات‌رسان ایجاد شده و ارتقا پیدا کند تا شاهد تحقق سرمایه‌گذاری در این شهر باشیم.

  

گویلی تصریح کرد: کارگروه انرژی شورای شهر سنندج با حضور اساتید دانشگاه و نیروهای تخصصی شرکت توزیع برق، استانداری و بخش خصوصی و با هدف توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی خورشیدی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در شهر سنندج تشکیل شده و دستورالعملی در همین زمینه برای ادارات و دستگاه‌های مختلف ارسال و به زودی این طرح نهایی خواهد شد.

  

وی اظهار کرد: جذب سرمایه‌گذار در حوزه انرژی می‌تواند توسعه پایدار شهر سنندج و استان را به دنبال داشته باشد.

  

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت ماه بالغ بر 20 فراخوان در حوزه‌های تجاری، تفریحی، هایپرمارکت و غیره توسط شهرداری برگزار خواهد شد، گفت: کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر سنندج سیاست‌های تشویقی جدیدی را نیز با هدف جذب سرمایه‌گذار به تصویب رسانده است.

  

گویلی اظهار داشت: انتقال صنوف آلاینده تاکنون توسط کمیسیون سرمایه‌گذاری، کارآفرینی و گردشگری به عنوان یکی از مهم‌ترین کارها مورد توجه قرار گرفته است که برای شروع آن و پس از اعلام آمادگی اتحادیه نمایشگاه اتومبیل‌داران، واگذاری 9 هکتار زمین تحت تملک راه و شهرسازی نیاز است.

  

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج با بیان اینکه پارک «هیلانه هه‌لو» سنندج می‌تواند یک جاذبه گردشگری جذاب برای گردشگران و همشهریان استانی باشد گفت: این تپه در حال حاضر دارای کاربری فضای سبز تحت تملک راه و شهرسازی است و باید به فضای مناسب تبدیل شود.

  

گویلی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین مزیت‌های شهر سنندج علاوه بر فرهنگ و تاریخ غنی و مردمان فرهنگ‌دوست، وجود تپه‌های منحصر به فرد است که ساماندهی آنها منجر به سرمایه‌گذاری و جذب گردشگر می‌شود.


جناب آقای مهندس صیدی شهردار محترم سنندج: ضمن اظهار قدردانی از حسن تعامل مثمرثمر و پیش برنده کلیه دستگاه های اجرایی با شهرداری ، خاطرنشان نمودند: شهرداری سنندج وارث مشکلات عدیده ای می باشدکه براستی همکاری و همراهی مسئولین مشفق و دلسوز ارشد دستگاه های اجرایی در این زمینه بسیار ضروریست که انصافاًهمواره یاریگر شهرداری بوده اند، اهتمام مجدانه وصادقانه مبتنی بر کار کارشناسی به منظور جلب رضایت همشهریان در زمینه ارایه خدمات در دستور کار شهرداری قراردارد ، متأسفانه عدم وجود درآمد پایدار در شهرداری برای تأمین منابع مالی و اعتباری شهرداری را با مشکلات مواجه کرده است. هرچند از زمان تصدی اینجانب با تلاش تمامی مجموعه همکاران صدیق و خدوم جذب حداکثری درآمد محقق شده است اما کافی نمی باشد و بر همین منوال نیز حرکت فعالانه خویش را به فضل الهی استمرار خواهیم داد تا تمامی مشکلات و معضلات به حداقل خود برسد و شهری زیبنده و سزاوار شهروندان فهیم و قدرشناس داشته باشیم.در پایان شهردار سنندج از جناب آقای استاندار خواستار صدور مجوز تبدیل وضعیت تعداد زیادی از نیروهای حجمی و شرکتی در شهرداری شد که دارای سنوات خدمت بالا و تحصیلات دانشگاهی هستند که بتوان ثبات شغلی این طیف زحمتکش را نیز فراهم آورد


ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج