ویژه های خبری

خبرگزاری آریا،کردستان؛ رئیس شورای شهرسنندج در اولین جلسه رسمی شورای شهر که با حضور شهردارو اعضای شورای شهر سنندج در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد گفت: در سال گذشته کارهایی خوبی توسط شهرداری و شورای شهر انجام گرفته که موجبات رضایتمندی مردم شهر سنندج رابه دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری آریا ازسنندج، جلال شریعتی افزود:کمبود اعتبارات و فشار مالی در طی سال گذشته فشار مضاعفی را برای شهرداری در راستای پیشبرد اهداف و طرحها و پروژه های شهرداری در سطح شهر ایجاد نمود که خوشبختانه توانستیم با تمامی مشکلات حقوق و مزایای نیروهای شهرداری را به موقع قبل از عید پرداخت نماییم .

وی بیان داشت: یکی از اولویت های شهرداری در سال گذشته لکه گیری خیابانها و معابر و کوچه های سطح شهر سنندج بود که به دلیل بارندگی های متناوب این کار انجام نشد و شهرداری بنا به تعهدات خود در طول دوماه سال جاری اقدام به لکه گیری و آسفالت معابر،کوچه ها و خیابانها خواهد نمود .

وی ضمن اشاره به کم کاری هایی در نواحی حاشیه شهر و شهرداری منطقه 2 گفت: متاسفانه دربرخی از مناطق هموچون نواحی حاشیه شهر و منطقه 2کم کاری هایی انجام شده و آسفالت این مناطق انجام نشده که انتظار داریم شهرداری در طول دوماه سال جاری اقدام به آسفالت این مناطق نموده تاشاهد نارضایتی مردم در این مناطق نباشیم.

شریعتی در ادامه به تصویب کلیات بودجه سال 96 شهرداری سنندج نیز اشاره کرد و گفت: دو دوازدهم این بودجه در شهرداری مورد استفاده قرار می گیرد و بحث هایی همچون جمع آوری آبهای سطحی و لکه گیری معابر و کوچه ها نیز و آسفالت خیابانها نیز در این بودجه گنجانده خواهد شد.

وعده های استخدام جوانان بیکار سنندجی در شهرداری بعداز انتخابات توسط افراد سوجو

عضو شورای شهر سنندج در اولین جلسه رسمس شهرداری و شورای شهر که با حضور شهردار و اعضای شورا در سالن جلسات شورا برگزار شد،گفت: هرچند به زمان انتخابات شورای شهر سنندج نزدیک می شویم حساسیت برخی ازمسایل زیاد می شود و بحثی که باید مطرح شوداین است که درسطح شهرسنندج یک سری افراد که خود را منتصب به شهرداری و شورای شهر می دانند لیست هایی از جوانان بیکارسنندجی را تهیه نموده و با ثبت نام آنها و وعده استخدام این جوانانرا درشهرداری بعد از انتخابات داده اند.

غریب سجادی با اشاره به اینکه بیکاری جوانان کردستانی و دغدغه آنها بر کسی پوشیده نیست وبیکاری در شهر سنندج بیداد میکند اظهار داشت: بزرگترین معضل جوانان ما بیکاری است وما هم به عنوان اعضای شورای شهر این درد را حس می کنیم ولی دردناک تر از این بازی کردن برخی افراد منتصب به شهرداری و شورای شهر با احساسات این جوانان و کسب اعتماد آنها و همچنین وعده استخدام انان در شهرداری می باشد.

وی افزود: در برخی از این موارد بیان شده که این افراد از سوی شهرداری به آنها اجازه این کار داده شده تا لیست جوانان بیکارسنندجی را تهیه و مدارک آنها را جمع آوری نمایندتا در ماههای 4 و یا 5 سال جاری یعنی درست بعد از انتخابات در پست های مورد نظر خود افراد بیکار استخدام شوند.

وی اظهارداشت: از شهرداری و اعضای شورای شهر می خواهیم این وضعیت به صورت رسمی شفاف سازی شود تا با احساسات مردم و جوانان بازی نشود چرا که این کارها در زمان انتخابات انجام می شود که بر اساس قانون هرگونه استفاده از بودجه عمومی و امکانات عمومی تخلف محسوب می شود وباید این موضوع با اشرافیت کامل شفاف سازی شود تا یک سری افراد با نام انتخابات از مواضع شهرداری و شورای شهر سوء استفاده ننمایند.

سجادی خاطرنشان کرد:ما باید از شعار خارج شویم وو با پشت میز نشستن و شعار توخالی بر برخی مسایل سرپوش بگذاریم و هیچ اتفاقی نمی افتد ولی در شهر شاهد اتفاقات و مسایل و مشکلاتی شویم که خود ماهم خبر نداریم و این مسئله با شفاف سازی کامل توسط شهردارسنندج پیگیری و بررسی شود.

در ادامه شهردار سنندج در این خصوص گفت: ثبت نام جوانان توسط یک سری افراد جرم است و شهرداری هیچ گونه استخدامی ندارد و هر کسی از طرف شهرداری قول استخدام دهد قطعا از سوی ما از این افراد شکایت خواهد شد و تا زمانی که من شهردار باشیم هیچ گونه استخدامی در شهرداری سنندج انجام نمی گیردو این مورد کلاهبرداری و تخلف است و از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد.

منوچهر فخری افزود: سخنگوی شهرداری شهردار است وغیر ضابطه فرد یا افرادی را استخدام نمی کندو شهرداری سنندج بی طرفی خود را در بحث انتخابات شورای شهر اعلام می کند و از هیچ گروه و حزب و نهادی ارتباط ندارد و افرادی که این لیست ها را جمع آوری نموده اند از طریق مراجع قانونی با آنها برخورد خواهدشد.

وی از مانورهای انتخاباتی برای تغییر وضعیت نیروهای شهرداری نیز گفت: برنامه و عملکرد شهرداری توسط شهردار مطرح خواهد شد و وعده و وعیدهایی که توسط افراد سوجو کلاهبرداری و جرم محسوب می شودو مردم و نیروهای شهرداری نباید به این وعده های دروغین اعتماد نمایند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین محمدی شامگاه سه شنبه در جلسه علنی شورا شهر که در سالن جلسات شورا شهر سنندج برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از تعمل شهرداری با اداره آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: شرکت آب و فاضلاب طبق قانون و آیین نامه های ابلاغ شده در قاعده درآمدی برای آب و فاضلاب تعریف شده است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کردستان اظهار داشت: درآمد های شرکت آبفا از گرفتن حق انشعاب، آب بها و حق دفع فاضلاب است که از گرفتن حق انشعاب برای توسعه تاسیسات و ارائه خدمات به مشترکین صرف می شود.

وی با بیان اینکه قانون هایی که در گذشته وجود داشته ممکن است بعضی از آنها اکنون تغییر و یا تبصره دار شده باشند، افزود: در ماده ۱۱ قانون شرکت های آبفا آمده است که درآمد های که گرفتن حق انشعاب و سرمایه گذاری کفاف خدمات را نکند شرکت آبفا می تواند از متقاضیان خدمات هزینه های خود را جبران کند.

محمدی گفت: سال ها بعد که ماده ۱۱ جوابگو حجم سرمایه گذاری نبود در مجلس شورای اسلامی قانونی برای اصلاح و توسعه شبکه آب و احداث فاضلاب تصویب شد که تبصره ۳ این قانون به مصوبه شورای شهر برای شرکت آبفا اشاره دارد که تا چه اندازه از سوی مردم می توانند جبران هزینه کنند.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کردستان اظهار داشت: با هر اشتراک که در شهر سنندج به مشترکین داده می شود پنج و نیم میلیون تومان برای تصفیه خانه، انتقال فاضلاب و مخازن هزینه، در حالی که برای دادن حق انشعاب به مشترکین یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافت می شود.

محمدی گفت: هم اکنون تنها ۱۵ درصد از هزینه های شرکت آب و فاضلاب از سوی مردم جبران می شود این درحالی است که این رقم فاصله زیادی با خدمات ارائه شده به مردم دارد و نیازمند مساعدت بیشتر است.

وی افزود: در بحث تبصره سه مصوبه ای که از شورای شهر گرفته شده است به ازا هر مشترک هزار و ۳۰۰ تومان در ماه دریافت کرده و در سال ۹۵ که اولین سال اجرا این طرح بود حدود یک میلیارد و ۹۴۰ میلیون تومان به صورت حساب صادره از مردم مطالبه شده است.

وی گفت: از این مبلغ جمع شده خدمات زیادی ارائه شده است که از آن جمله می توان به که ۱۷ کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه آب اشاره کرد که یکی از بی نظیر ترین فعالیت ها چند سال اخیر بوده و اکثر این طرح ها به غیر از یک طرح که در شهرک بهاران انجام شد در مناطق حاشیه انجام گرفته است.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کردستان با بیان اینکه هزینه جمع شده فشار زیادی را بر مردم نمی آورد، اظهار داشت:انتظار می رود که بازنگری در تعرفه مصوب شود تا هزینه بیشتری برای شرکت آبفا جمع و این شرکت بتواند خدمات بهتری به مشترکین خود ارائه بدهد.

محمدی گفت: ۴۵ میلیون متر مکعب آب در سنندج تولید می شود که ۲۷ میلیون متر مکعب آن استفاده و مابقی هدر می رود و دلیل آن نیز فرسوده بودن تاسیسات موجود در شهر است که باید این تاسیسات جدید ایجاد کنیم تا مردم نیز آرامش خاطر داشته باشند.

وی با بیان اینکه۳۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده در سنندج وجود دارد، افزود: یک هزار و ۲۳۸ شبکه اصلی و فرعی فاضلاب وجود دارند که ۸۳۵ مورد آن فرسوده و برای ترمیم آنها به ۸۶۵ میلیارد تومان اعتبار نیازمند هستیم.

مدیر عامل شرکت آبفا استان کردستان اظهار داشت: در هر لیتر آب توزیع شده ۸ ریال اختلاف میان تعرفه و بهای تمام شده وجود دارد که پیشنهاد می شود به ازا هر لیتر آب ۵ ریال افزوده دریافت شود که در ماه کمتر از ۱۰ هزار تومان می شود.

وی افزود: دریافت چنین هزینه ای موجب جبران فاصله موجود می شود و آبفا نیز در خدمت رسانی به مردم عاجز نمی شود.

 


 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج