ویژه های خبری

وی با اشاره به اینکه دغدغه مسئولان تربیت شهروندانی سالم، بالنده و پویا برای نسل های آینده است، افزود: قطعا ناهماهنگی هایی در این راستا وجود دارد که باید برطرف شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج عنوان کرد: اقدامات خوبی توسط فرمانداری ها و شهرداری ها در بحث بازآفرینی شهری در استان صورت گرفته است و انجمن‌ها نیز در این زمینه پای کار آمده اند.

وی ادامه داد: اما ما زمانی موفق خواهیم شد که اهداف عالیه ای را برای خود ترسیم کنیم و عامل به عمل باشیم.

شریعتی ذکر کرد: اگر شهر سنندج را به چهار بافت فرسوده، حاشیه‌ای، میانی و برخوردار تقسیم کنیم می بینیم که پراکندگی جمعیت در بافت‌های مختلف بسیار است.

وی گفت: این مسئله نشان می دهد که مدیریت شهری ما در گذشته نتوانسته است که تعادلی را در میان نقاط شهری ایجاد کند و روز به روز هسته مرکزی شهرها با تخلیه جمعیتی مواجه شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج تصریح کرد: حدود 53 درصد از جمعیت استان در بافت های فرسوده زندگی می کنند که در این مناطق شاهد تراکم فشرده جمعیت نیز هستیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه در نقاط حاشیه ای دسترسی به امکانات هم ضعیف است، افزود: این مناطق از لحاظ امنیتی هم کم کم برای ما ایجاد مسئولیت کرده زیرا ما در برابر جان تک تک شهروندان مسئول هستیم.

شریعتی در پایان، به ضرورت احیای بافت های فرسوده اشاره و خاطرنشان کرد: ما بسته‌های تشویقی همچون تخفیف 60 درصدی عوارض نوسازی بافت فرسوده را ایجاد کردیم و در ادامه آن را به 100 درصد افزایش دادیم اما متاسفانه در شهر سنندج در زمینه احیای بافت‌های فرسوده زیاد موفق نبوده‌ایم.


 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج