ویژه های خبری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سنندج مورخ 97/4/2 اعضای شورای اسلامی شهر سنندج با نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیدار نمودند .

در این دیدار جلال شریعتی رئیس شورای شهر سنندج  اذعان داشت : عدم تعامل ما بین  مسئولان شهری و شورا را از موانع موجود بر سر راه محقق شدن پروژه ها دانست .

وی اشاره نمود باتوجه به پیگیری های لازم از طریق استانداری کردستان در خصوص  پروژه های عمرانی نیمه تمام شهرداری ، از جمله ادامه معابر و بلوار های در دست اقدام در سنوات گذشته که تقریبا عملیات آنها شروع شده و به پایان نرسیده است  تصمیم بر این شده است با استعانت از یاری باری در سال جاری پروژه های نیمه تمام به بهره برداری برسد.

رئیس شورای اسلامی شهرسنندج  ابراز امید واری نمود که : برخی از پروژه های عمرانی از جمله ، ادامه بلوار کردستان، کمربندی آبیدر،بلوار 36متری که توسط شهرداری و مسکن و شهرسازی در دست احداث می باشد ، به نوبه ی خود در ارائه خدمات ترافیکی و آلودگی هوا بسیار مفید و موثرند .

شریعتی خاطرنشان کرد: بلوار اسلام آباد یکی از کمربندی های مهم و حیاتی شهر سنندج به حساب می آید، با توجه به این که در طول چند سال اخیر با پرداخت هزینه های میلیاردی برای تکمیل این پروژه ، متاسفانه کماکان به صورت نیمه تمام به قوت خود باقی مانده است.

جلال شریعتی دلیل به تاخیر افتادن بسیاری از پروژه های عمرانی را ،عدم همکاری اداره کل زندانها دانست و گفت :با وجود طرح تفصیلی مصوب، متاسفانه هنوز موفق به اتفاق نظر در اجرای طرح یاد شده بنا به شکل مذکور نشده ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر اذعان داشت : شرایط سخت مالی که این روزها دامن گیر شهرداری شده است از یک سو،و مسدود کردن حساب های شهرداری از سوی دیگر توسط اداره اوقاف مشکلات شهرداری را دوچندان کرده .

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: باید به دنبال کارهایی که امکانپذیر باشد ، رفت و برای اینکه بخواهیم شهری توسعه یافته داشته باشیم باید به فکر طرح های بزرگ برای درآمد زایی باشیم .

یوسف اسدی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج،در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان گفت : پیرومکاتبات انجام شده در شورای عالی وارسال آن به مجلس شورای اسلامی به صورت طرح دو فوریتی،خواستار عضویت رئیس شورای اسلامی شهر سنندج و دو نفراز اعضای شورای استان، در طرح شورای برنامه ریزی استان می باشیم .

دکتر ارسطو گویلی رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری این شورا ضمن تشکر از دیدگاه باز (فرهنگی مفرح و شاد ) مسوولین شهری بابت امنیت پایداری که در استان حاکم می باشد. گفت: باید زمینه ی فراهم گردد که بتوانیم گردشگری را رونق دهیم .

گویلی اذعان داشت : باتوجه به اینکه برخی از سرمایداران برای گلنگ زنی  طرح های خود باید برای مدت های  طولانی گرفتار عدم همکاری برخی از ادارات دولتی ،از جمله شرکت آب و فاضلاب منطقه ای برای پیشبرد طرح های خود باشند، که این اقدامات نه تنها منفعت طللبی شخص را در پی نخواهد نداشت، بلکه  فقط جنبه رفاه حال همشهریان و امکان فراهم کردن گردشگری را در سطح استان فراهم می نماید .

مجید شاه اویسی نایب رئیس شورای اسلامی شهر سنندج و رئیس کمیسیون عمران این شورا گفت : نقش شورا ها در بعضی از شوراهای فرا دستی استان باید بیشتر  باشد که متاسفانه نیست و بخشی از مشکلات شورا و شهردای ، به این مساله برمی گردد . 

شاه اویسی اذعان داشت : باتوجه به اینکه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بالاترین رکن تصمیمات قوه مجریه در استان می باشد متاسفانه نماینده اعضاء شورای شهر دراین  نهاد و کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی آن حضور ندارند کما اینکه اعضای شورا  با حضور در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و نیز کارگروه امور زیر بنایی و شهرسازی بتوانند مشکلات موجود در حیطه کاری خود را مطرح کرده و برای رفع آن گام اساسی بردارند .

مجید شاه اویسی رئیس کمیسیون عمران و نایب رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در ادامه بیان نمود :  از نظر مساعد نمایندگی محترم ولی فقیه در ارتباط با لزوم رفع ممنوعیت صادرات تخته نرد به عنوان یکی از اصیل ترین صنایع دستی استان کردستان و بالاخص شهرستان سنندج تشکر نموده و خواستار پیگیری مجدانه موضوع تا رفع ممنوعیت صادرات گردید.


 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج