ویژه های خبری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سنندج جلسه نشست با اصحاب رسانه کردستان،به مناسبت روز خبرنگار امروز صبح با حضور اعضای شوراواصحاب رسانه در سالن جلسات شورا تشکیل گردید.

جلال شریعتی رئیس شورای شهر در این نشست ضمن تقدیر از زحمات خبرنگاران در راستای پوشش اخبار شورای شهر سنندج، اظهارکرد: شورای شهر قدر دان زحمات تمام اقشار و گروههای مختلف جامعه هستیم و هر صنفی در واقع جایگاه رفیع خاص خود را دارد مخصوصا خبرنگاران که از جایگاه ویژه ای برخوردارند و در بعد نظارتی با اعضای شورا وجه اشتراک دارند و در بسیاری موارد در این زمینه از شورا قویتر هستند، وظیفه ذاتی خود دانسته زحمات اصحاب رسانه را ارج نهیم. 

وی در ادامه سخنان خود به عدم وجود درآمد پایدار شهرداری به عنوان یکی از مشکلات موجود اشاره کرد و افزود: شهرداری بدون درآمد نمی‌تواند ثبات و برنامه محوری داشته باشد.

وی از فعالیت بیشتر کمیسیون سرمایه گذاری در دوره پنجم شورای شهر خبر داد و گفت: چندین پروژه سرمایه گذاری تعریف شده که با عملیاتی شدن آنها، درآمد پایدار برای شهرداری ایجاد خواهد شد و تنها راه برون رفت از مشکلات مالی شهرداری، استفاده از بخش خصوصی است..

شریعتی در ادامه به موضوع دستفروشی در شهر سنندج اشاره کرد و افزود: در حال حاضر آشفتگی حادی در زمینه دست فروشان در این شهر وجود دارد و علاوه بر اینکه منجر به نارضایتی شهروندان شده، سیما و منظر شهری را نیز بر هم زده است ، برخورد شهرداری با آنان تبعاتی در پی خواهد داشت ،هر چند شهرداری متولی سر و سامان دادن و کنترل فضاهای عمومی شهری است و برای حل این مسائل بی برنامه نیست اما به جهت سامان دهی  و عملی کردن برنامه‌ها را نیازمند همکاری و پشتیبانی سایر دستگاه‌های اجرایی است.

روشنگری مهم ترین رسالت اصحاب رسانه است.

رئیس کمیسیون نظارت و ارزیابی بیان نمود : ضمن تبریک روز خبرنگار و روز عکاس روشنگری مهم ترین رسالت اصحاب رسانه است ، خبرنگاران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

سید غریب سجادی افزود : اعضای شورای شهر سعی کردیم شفاف عمل کنیم و در راستای شفاف سازی جلسات شورا هم برای خبرنگاران هم معتمدیم شهر علنی بوده،و برای اینکه بتوانیم موفق تر عمل کنیم قطعا به کمک خبرنگاران نیاز داریم .

سجادی در ادامه سخنان خود از اعتماد تمامی اعضای شورا به خود « به عنوان رئیس شورا در سال دوم دوره پنجم » و آقایان : سیف ا... رضایی « نایب رئیس » و مجید شاه اویسی «منشی جلسه» تشکر نمود و اعلام کرد در اولین فرصت با حضور معتمدان، صاحب نظران،خبرنگاران و فعالان مدنی پاره ای از مسائل و رویکردهای مد نظر برای یکسال آینده را بیان خواهم نمود.

فرزاد زارعی رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر سنندج اظهار کرد: شورا قبل از هر چیزی برای خدمت رسانی بهتر به آرامش نیاز دارد جامعه رسانه باید نفر دهم همراه با شورا باشید و  اگر اشتباهاتی وجود داشته باشد باید از آن برگیری کنید، شورا تا جایی که مقدور بوده جنبه نظارتی خود را انجام داده و انشاا... در سال جاری با انرژی مضاعفی به انجام وظایف خود ادامه می دهیم.

زارعی در ادامه به ضعف حقوقی شهرداری اشاره کرد و گفت: بحث حقوقی با اسناد و مدارک اثبات می‌شود که متاسفانه شهرداری در این زمینه مشکلات زیادی دارد و مربوط به سالهای اخیر نیست و از گذشته وجود داشته است.

وی از بهبود وضعیت اخیر حقوقی شهرداری خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر بیشترین اختلاف پرونده‌های حقوقی، اختلاف با اوقاف است که در گذشته مردم سنندج به دلیل دینداری و اعتقادات خود برخی مکان ها را وقف کرده‌اند که منجر به سوء استفاده اوقاف شده و مشکلاتی را برای شهرداری و شورای شهر بوجود‌ آورده است.
دستفروشی ویترین عدم مدیریت موثر جامعه هستند

رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر سنندج ضمن تبریک روز خبرنگار و روز عکاس، ودر راستای تایید سخنان سید غریب سجادی مبنی بر اهمیت روشنگری گفت: بحث دستفروشان ابتدا باید آسیب شناسی شود و دستفروشی را ویترین عدم مدیریت موثر جامعه در دراز مدت دانست که از گذشته تلمبار شده که امروزه در خیابان‌ها مشاهده می‌شود. 

وی افزود: وارث دستفروشان شهراست نه تنها شهرداری و از گذشته به دلیل بی توجهی به بسیاری از بخش‌ها از جمله بخش کشاورزی، حوزه کار و تعاون، ایجاد صنایع و ... این شرایط ایجاد شده است و با تاکید بر ضرورت همکاری سایر ارگان‌ها در بهبود این وضعیت، اعلام کرد: شهرداری و شورا باید به عنوان نقطه اشتراک بین این ادارات عمل کنند.

آغاز عملیات احیای شهربازی پارک ملت در هفته دولت
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج گفت: پروژه شهربازی پارک ملت سنندج به سرمایه گذار واگذار شده و عملیات اجرای آن در هفته دولت آغاز خواهد شد. 

ارسطو گویلی اظهار کرد: عدم برخورد صحیح با سرمایه گذاران موجب ایجاد بی اعتمادی شده بود که شورای شهر در این دوره موفق به جلب اعتماد مجدد سرمایه گذاران شد.

گویلی عدم فرهنگ سرمایه پذیری را از جمله دلایل نبود درآمد پایدار در شهرداری عنوان کرد و افزود: با ایجاد تعامل و همکاری با تعدادی از سرمایه گذاران به توافق رسیدیم و چند پروژه که از سنوات قبل به دلیل عدم همکاری و رفتار نامناسب با سرمایه گذار، به تاخیر افتاده بود، آماده شد تا در هفته دولت کلنگ زنی شود.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج عنوان کرد: شهربازی پارک ملت به عنوان یکی از پروژه‌های مهم، به سرمایه گذاری داده شده بود که توان سرمایه گذاری نداشت و برخی وسایل فرسوده و غیر استاندارد که در استان‌های دیگر پلمپ شده بود را به این مکان انتقال داد.

 وی با اشاره به نوستالژیک بودن این شهربازی برای مردم سنندج، ادامه داد: پروژه سرمایه گذاری از این سرمایه گذار پس گرفته شد و مجددا به فراخوان گذاشته شد و به سرمایه گذاری خوشنام واگذار شد که در هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد. گویلی گفت: نقطه عطف خدمات شهرداری، شهرداری الکترونیک است که علاوه بر جلب رضایت مردم، از جمله منابع درآمد پایدار خواهد بود. وی همچنین در خصوص احیای شهربازی پارک کودک سنندج نیز اعلام کرد: برنامه‌های خوبی برای احیای این شهربازی در دست اجرا داریم که از آن جمله پکیج سرمایه گذاری تله کابین آبیدر است که تنها تله کابین را شامل نمی‌شود بلکه مجموعه‌ای تفریحی رفاهی خواهد بود و چند سرمایه گذار نیز برای اجرای آن اعلام آمادگی کرده اند. رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج با اشاره به اینکه زمین یک هکتاری پارک کودک که در حال حاضر وسایل بازی در آن قرار دارد، واگذار شده است، گفت:مجموعه رفاهی تفریحی در پارک کودک برای شهروندان در نظر گرفته ایم که اگر بتوانیم مشکل این زمین را حل کنیم، برای آن اقدام خواهیم کرد. 

رئیس کمیسیون ورزش و سلامت ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار و روز عکاس اظهار کرد: چند قطعه از زمین های شهرداری برای احداث و راه اندازی باشگاه رو باز محلات در نظر گرفته شده و در نایسر کار را شروع کرده ایم .

علی پژگول افزود: در ارتباط با تخصیص زمینهایی که به شهرداری مربوط نیست با مشکلاتی مواجه شده ایم که به جهت رفع این مشکلات مجدانه پیگیر هستیم .

وی در ادامه سخنان خود به ایجاد زمین چمن مصنوعی و المپیاد ورزشی اشاره نمود و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته المپیاد ورزشی محلات شهر سنندج از هفته آینده در ۲۰ رشته ورزشی در پارک ملت این شهر آغاز به کار می‌کند.
علی پژگول با تاکید براینکه در راستای تامین اعتبار برای برگزاری این مسابقات مشکلی نداریم، افزود: با رایزنی هایی که انجام گرفت، سازمان برنامه و بودجه استان ۱۲۰ میلیون تومان کل هزینه مورد نیاز این مسابقات را تقبل نمود.
وی در ادامه تصریح کرد: تمام توان خود را برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در شهر سنندج بکار گرفته‌ایم ولی متاسفانه در این راستا مشکلات و محدودیت‌هایی وجود دارد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با بیان اینکه تنش های اقتصادی موجود در کشور نه تنها بر روی درآمدهای شهرداری بلکه بر بخش های دیگر هم تاثیر گذار بوده است، گفت: شهرداری و شورای شهر سنندج نیز دستخوش مسایل ناشی از این وضعیت شده اند.

مجید شاه ویسی با بیان اینکه امروز درآمد شهرداری به سختی تامین می شود، افزود: روز به روز سهم شهرداری از قانون مالیات بر ارزش افزوده کم می شود لذا امید می رود با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار درآمدی پایدار برای شهرداری ایجاد شود.

 در پایان جلسه به رسم یادبود و تشکر از همکاریهای اصحاب رسانه توسط اعضای شورا لوح یادبودی با مضمون ذیل به این عزیزان اهدا گردید. 

ن والقلم و ما یسطرون

جــان نبــاشــد جــز خبــر در آزمــون                

هـر که را افـزون خبـر جانش فزون

اقتضای جان چو ای دل آگهی است 
هرکه آگه تر بود جانش قوی است


برادر اجمند / خواهر ارجمند .......

سلام علیکم؛

              با احترام و اهدای تحیت الهی و صلوات بر حضرت محمد«ص» و آل و اصحاب محمد«ص» ، هفدهم مرداد ماه «روز خبرنگار» یاد روز با شکوه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم، فرصتی است برای تقدیر از زحمات کسانی که با مسئولیت و پازادی و تحمل سختی های فراوان به نگاشتن حقایقی می پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می بخشد و همواره به مثابه دیده بانان امین جامعه در عرصه های مختلف پرچم آزادی،آگاهی و امید برافراشته اند.

لذا، این روز شکوهمند که روز پاسداشت قلم است را از جانب خود و سایر اعضای شورا،به جنابعالی/سرکار علیه و تمامی صاحبان اندیشه و قلم تبریک و تهنیت عرض می نمایم. امید است با استعانت و توکل به خداوند متعال در انجام رسالت آگاهی بخشی و شفاف سازی و ارتقاء سطح فرهنگی جامعه موفق و موید باشید%                                                       جلال شریعتی

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج 
 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج