ویژه های خبری

ارسطو گویلی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و کارآفرینی شورای اسلامی اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی استان کردستان عدم توسعه تمرکز فناوری به‌خصوص فناوری اطلاعات بوده و توجهی به این حوزه نشده است.

گویلی در ادامه افزود: اهمیت توسعه دولت الکترونیک در برنامه‌های دولت تدبیر و امید موجب می‌شود همه شهرها و به‌تبع سیستم مدیریت شهری از آن تبعیت کند. شهرداری الکترونیک یکی از گام‌های اساسی و مهم در راستای دولت الکترونیک است که موجب رفاه و آسایش شهروندان خواهد بود.

وی گفت: نوع کار ما در این پروژه توسعه اقتصادی دانش‌بنیان است که موجب ایجاد منابع درآمدی پایدار و ارزشمند برای شهر سنندج خواهد شد و عدم توسعه فناوری اطلاعات در استان کردستان و شهر سنندج نسبت به شهرهای موفق و پیشرو کشور این فرصت استثنایی را در اختیار ما قرار داده است.

گویلی بیان داشت: شورای پنجم شهر سنندج از نخستین روزهای انتخاب (خردادماه ۱۳۹۶)، با تشکیل جلسات و برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های مشترک در راستای شهرداری الکترونیک قدم برداشته است. وی بزرگ‌ترین مشکل در شهرداری سنندج را عدم وجود برنامه‌ریزی استراتژیک دانست که از موانع مهم این امر، وجود جزایر جدا افتاده و فقدان اطلاعات یکپارچه، به‌روز و دیجیتال است.

رئیس کمیسیون شورای اسلامی اظهار کرد: تجربه توسعه جزیره‌ای شهرداری الکترونیک در شهرهای کشور موفق نبوده و بنابراین سنندج شهرداری الکترونیک را به‌صورت یکپارچه اجرا خواهد کرد؛ و بکر بودن شهر سنندج و عدم توسعه فناوری‌های نوین فرصت خوبی است که در این زمینه قدم‌های بزرگی برداشته شود.

گویلی در پایان از حضور مسئولین در این جلسه تشکر کرد و گفت: مزایای بی‌شمار شهرداری الکترونیک شامل رفاه شهروندان، عدالت اجتماعی، از بین رفتن فساد و سوداگری شهری، ایجاد منابع درآمدی پایدار، سهولت خدمات‌رسانی و ... هست.


ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج