ویژه های خبری
ظهر امروز در سالن جلسات شورای شهر در راستای تفاهمنامه چهارجانبە"شورا و شهرداری سنندج" با "دانشگاه آزاد سنندج و مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد" قرارداد تهیه و تدوین جلد اول دانشنامه چهار جلدی شهر سنندج امضا شد.جلد اول به "فرهنگ شهر سنندج" که دارای مدخلهای مختلف است اختصاص پیدا کرده و قرار بر آن است در سه جلد دیگر به تاریخ،اقتصاد و ویژگیهای اجتماعی و سیاسی شهر سنندج پرداخته شود.

بر اساس قرارداد مذکور انتطار می رود در سایەی لطف خداوند متعال و تلاش مدیریت "مرکز کردستان شناسی" که از اساتید،نویسندگان و صاحب نظران جهت تهیە مطالب بهره می برد جلد اول دانشنامه برای 6 اردیبهشت 1400" که به نام روز سنندج نامگذاری شده" آماده و در اختیار شهروندان و خوانندگان عزیز قرار بگیرد.
بر کسی پوشیده نیست که استان کردستان و شهر سنندج همواره در "فرهنگ و هویت"زبان زد خاص و عام بودەاند اما متاسفانه ضعف فرهنگ نوشتاری باعث شده که در حوزه کتاب و نوشتارهایی که به خود شناسی ما و جوانان دیارمان کمک بکند با فقر منابعی مواجه باشیم که با "متدولوژی"روز تهیه و تدوین شده باشند.امروز همەی ما نسبت به فرهنگ،تاریخ و هویتی که ما وارث آن هستیم مسوولیم و یقینا "بحران هویتی" که جامعە ما را فرا گرفتە بیش از پیش وظیفه ما را برای حفظ هویتمان و انتقال آن به آیندەگان سنگینتر می کند.
امیدوارم تهیه و تدوین دانشنامه مذکور با روش علمی بتواند گامی مهم و استواری باشد برای حفظ هویت پر از افتخار شهر و دیارمان.
در خاتمه انتظار داریم شهروندان و صاحب نظران عزیزی که اطلاعات و دانش مفیدی در خصوص شهر سنندج دارند آن را در اختیار مرکز کردستان شناسی دانشگاه آزاد واقع در خیابان فلسطین قرار دهند.

"سید غریب سجادی
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج"
#کردستان
#سنندج
#آبیدر _ سنندج
#آبیدر
#شورای _ شهر _ سنندج
#شهرداری _ سنندج
gharibsajadi62@

ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج