ویژه های خبری
امروز"دستفروشان محترم"خیابان فردوسی جلوی ساختمان "شورای اسلامی شهر سنندج" تحصن کردند.در کمال احترام شنوندەی حرفهای نمایندگان آنها بودیم.بر خلاف شایعەهای بی اساس نە کسی بە آنها بی حرمتی کرد و نە کسی آنها را سرکوب کرد.حرف دست فروشان این است که نە روز بازار جا میوفتد نە شب بازار و انتظار دارند ساعت حضورشان در فردوسی تغییر کند.
متاسفانە در این میان عدەای کە اتفاقا خودشان باید پیش قراول باشند و به سامان دادن اوضاع کمک کنند آتش بیار معرکه شدەاند و اطلاعات غلطی به دست فروشان و مردم ارائە می دهند اما دیر یا زود گذر زمان ماهیت و نیت همەی آنها را روشن خواهد کرد.
اما آنچە کە باز لازم است بر روی آن تاکید کرد این است کە:
۱☜تصمیم اتخاذ شده برای فردوسی و دست فروشان در راستای خواسته اکثریت مردم و البته"حقوق شهروندی"آنها،توسط مجموعه مدیریت استان و شهر سنندج اتخاذ شده و کماکان به قوت خود باقی ست.
۲☜همانطور که بارها به دست فروشان و نمایندگان آنها اطلاع داده شده نقاط ضعف و قوت این طرح تنها زمانی مشخص می شود که خود دست فروشان همکاری کنند و بعد از "یک ماه" به راحتی میتوان با همکاری مردم و دست فروشان واقعی, با ارزیابی طرح ساماندهی،ضعفهای روز بازار و شب بازار را به حداقل ممکن رساند.
۳☜به تمامی دستفروشان فردوسی اطلاع داده شده که شهرداری شرایطی فراهم کرده تا تعداد 100 نفر از کسانی که حاضر به کار باشند را در "پروژەهای مشارکتی شهرداری" با دست مزد روزانه 150 هزار تومان مشغول به کار کند."متاسفانه تنها 4 نفر تا این لحظه اعلام آمادگی کردەاند".

۴☜در مرحله اول با هماهنگی استاندار محترم مقرر شده به 200 نفر از دست فروشان 15 میلیون وام 4 درصد پرداخت شود.

۵☜همچنین مقرر شده به دست فروشانی که واقعا نیازمند هستند و خودشان تمایل دارند،بسته های معیشتی تحویل داده شود.

۵☜در این میان یقینا مهمترین نقش بر عهده "شهروندان" عزیز است چرا که طبیعی ست در ابتدای راه مهمترین دغدغه دست فروشان عدم استقبال از روز بازار و شب بازار باشد لذا عاجزانه از مردم تقاضا می کنیم تا جایی که برایشان مقدور است حامی طرح ساماندهی باشند و با حضور خود در بازارهای مشخص شده باعث دلگرمی دست فروشان باشند.

"سید غریب سجادی
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج"
              gharibsajadi62@ 

ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج