ویژه های خبری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی جلسه رسمی شورا اسلامی شهر سنندج سه‌شنبه 9 آبان با حضور فرماندار سنندج، معاون صداوسیمای استان و اعضاء شورا در سالن اجلاس شورا برگزار شد.

در این جلسه جلال شریعتی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع مالی در شهرداری از هزینه‌های غیرضروری باید خوداری شود و همچنین بر تشکیل جلسات شورا و شهرداری طبق دستور استاندار محترم در ساعت غیر اداری تأکید داشت.

شریعتی افزود: پرداخت حقوق کارکنان شهرداری در اولویت برنامه‌های این شورا است و اعضاء شورا برای هرچه بهتر شدن این شرایط تمام تلاش خود را خواهند کرد تا وضعیت پرداخت به حالت عادی بازگردد.

فرزاد زارعی عضو شورای اسلامی در این جلسه گفت: رسالت صداوسیما انتقاد و چالش کشیدن کارهای شورا است و این کم‌کاری صداوسیما را می‌رساند که سایت‌های غیرمجاز وارد عمل می‌شوند.

وی افزود: ارائه کارهای شورا و شهرداری وظیفه و رسالت ذاتی صداوسیما است و متأسفانه در طول این دو ماه از شروع به کار شورا دوره پنجم هیچ‌گونه خروجی از شورا در صداوسیما پخش نشده است.

علیرضا کاظمی سرپرست شهرداری در این جلسه گفت: درگذشته موارد مانند مزایا، اضافه‌کاری، فوق‌العاده، جمعه کاری و موارد مازادی بدونه برنامه‌ریزی درستی در شهرداری پرداخت‌شده است؛ که بار مالی زیادی را برای شهرداری به همراه داشته است.

کاظمی بیان داشت: باید کمیته سلامت تشکیل شود تا نسبت به بهبود و پیشبرد اهداف شهرداری در جهت ساماندهی مناسب نیروها اقدام شود.

در این جلسه اعضا شورا اسلامی تأکید داشتند: تعجیل و تأخیر نیروهای شهرداری باید به‌صورت کلی کنترل و با همه‌ی کارکنان برخورد قانونی صورت پذیرد؛ و همچنین ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهر کنترل شود. اعضاء بر تشکیل جلسات کمیته انضباطی شهرداری و برخورد با نیروهای متخلف تأکید داشتند.

از دیگر خواسته‌های اعضاء شورا از سرپرست شهرداری: اجرا آراء کمیته انضباطی و اقدام قانونی نسبت به کسر کار متخلفین در شهرداری توسط سرپرست شهرداری با حمایت اعضاء شورای اسلامی معمول گردد.

اعضاء شورای اسلامی در ادامه: واگذاری انشعاب سه‌گانه به مؤدیان را متذکر شدند و از فرماندار محترم خواستند تا نسبت به واگذاری آن‌ها حتماً استعلام شهرداری گرفته شود.

در پایان خاطرنشان کردند: شهرداری در ابتدا باید حقوق نیروها را پرداخت کند و اضافه‌کار را کسر نماید درصورتی‌که شهرداری توان پرداخت را داشت به نسبت بدواً اقدام خواهد کرد.


ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج