ویژه های خبری

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، ارسطو گویلی شامگاه یکشنبه در نشست اعضای شورای شهر با رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: شورای جدید شهر سنندج از زمان آغاز به کار تاکنون جلسات رسمی و غیررسمی متعددی برای برنامه محوری و برون‌رفت شهر از وضعیت موجود شهر تشکیل داده است.

وی خاطرنشان کرد: ارتقای جایگاه واقعی شورا که بالاترین نهاد اجتماعی شهری است نیاز به حضور و توجه مسئولین رده‌بالای شهر و استان دارد.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج از مدیریت یکپارچه شهری به‌عنوان تجربه ارزشمند شهرهای موفق و توسعه‌یافته در جهان نام برد و گفت: این الگو باید خیلی وقت پیش در ایران اجرا می‌شد.

گویلی تصریح کرد: مجلس باید پیگیر اجرای طرح مدیریت یکپارچه در کشور می‌شد که از هدر رفت سرمایه‌ها در کشور جلوگیری شود.

وی بابیان اینکه کاهش اختیارات دولت در مدیریت شهری تبعات مثبت زیادی دارد، اظهار کرد: شورا و شهرداری سنندج آمادگی دارد به‌عنوان پایلوت هرگونه طرح و پروژه را در راستای توسعه شهر اجرا کند.

به گفته رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج، قانون شهرداری‌ها که از دهه 30 در حال اجرا است دارای نواقص بسیاری بوده و در حال حاضر باید با معیارهای جدید ابدیت شود.

گویلی با اشاره به اینکه پیگیری و رفع مشکل زمین‌های قولنامه‌ای می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات شهرها و شهرداری‌ها را حل کند، اذعان کرد: ما در زمین قولنامه‌ای نمی‌توانیم پروانه ساخت بدهیم و همین موجب ساخت‌وسازهای غیراصولی و غیرمجاز می‌شود.

وی تصریح کرد: این ساخت‌وسازهای غیرمجاز و غیراصولی در صورت بروز کوچک‌ترین حوادث و بلاهای غیرطبیعی فاجعه‌های بزرگ و جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

وی در ادامه بابیان اینکه اوقاف به‌عنوان نهادی که متولی زمین‌ها و اموال وقفی مردم است، باید در راستای رفاه حال مردم شهر زمین‌هایی را که دارد در اختیار شهرداری قرار دهد، اظهار داشت: پژوهش مجلس به بحث بروز کردن قوانین شهرداری‌ها باید ورود پیدا کند.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج گفت: پروسه طولانی و سه‌ماهه انتصاب شهردار سنندج ضربات زیادی به شهر وارد می‌کند.

گویلی بابیان اینکه کردستان دارای ظرفیت‌های عظیم گردشگری و لجستیکی است، اظهار داشت: ما می‌توانیم با ارائه خدمات انبارداری در حوزه‌های مختلف سرمایه خوبی را در استان جذب کند.


ویدئو در این قسمت قرار داده شود

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج