ویژه های خبری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سنندج، جلسه رسمی این شورا دیروز ظهر در سالن جلسات شورا با حضور اعضاء، شهردار، معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری و دکتر هوشنگ دباغ عضو هیئت‌علمی دانشگاه کردستان برگزار شد.

ابتدا در این جلسه جلال شریعتی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج با تبریک روز مهندس از زحمات مهندسین و فعالیت‌های مستمر آنان در زمینه‌های مختلف تشکر و قدردانی نمود.

شریعتی اظهار داشت: خوشحالم که روزی در تقویم کشورمان قرار دارد تا از جامعه مهندسین که همواره از زحمت‌کش‌ترین قشر جامعه که در توسعه و آبادانی کشور تأثیر بسزایی دارند قدردانی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر سنندج بابیان اینکه شورای اسلامی و سازمان نظام‌مهندسی می‌توانند ارتباط خوبی در توسعه شهر داشته باشند گفت: سازمان نظام‌مهندسی می‌تواند در آبادانی و شکوفایی شهر همواره پیشگام باشد زیرا تمام مسائل ساخت‌وساز از ابتدا تا پایان با این سازمان در ارتباط است.

وی در ادامه افزود: شهرها نیازمند گسترش و توسعه یابی در زمینه‌های علمی به‌روز دنیا هستند که این امر تنها باوجود مهندسین و کارشناسان در زمینه های مختلف علمی قابل‌اجرا می‌باشد.

شریعتی با بیان اینکه شهرها دنیا در حال هوشمند شدن هستند گفت: این امر تنها با وجود متخصصین اماکن پذیر است و باید ما بتوانیم در زمینه های مختلف علمی و تخصصی متخصصینی را در زمینه هوشمند سازی پرورش دهیم تا هر چه زودتر این امکان میسر شود.

وی در حاشیه این جلسه به نمایندگی از اعضاء شورای شهر سنندج، استاندار، شهردار و رئیس سازمان نظام مهندسی از زحمات چند دهه‌ای دکتر هوشنگ دباغ به مناسبت روز مهندس با اهدای لوح تقدیر قدردانی به عمل آورد.

دکتر دباغ که در این جلسه حضور داشت. از فعالیت‌های انجام‌شده شورا و شهرداری در این چند ماه تقدیر و تشکر کرد و گفت: اعضاء شورای اسلامی دوره پنجم به جد پیگیر مشکلات و موانع پیشروی شهرداری و شهر سنندج هستند که این نوید آینده روشن و پیشرفت را برای شهر دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان بیان داشت: از نزدیک شاهد فعالیت‌های شورای اسلامی و تشکیل کمیسیون‌های آنها با حضور کارشناسان مختلف در هر کمیسیون هستم که واقعاً فراتر از انتظار فعالیت دارند؛ و امیدوارم در سال آینده شاهد اجرای پروژه‌های عمرانی در سطح شهر باشیم.

وی اشاره‌ای به پیشرفت علمی مهندسی نمود و گفت: در زلزله 6/4 ریشتر شهر بم شاهد کشته شدن 30 هزار نفر از هم‌وطنانمان عزیزمان بودیم که در یک دهه گذشته و با مهندسی کردن این مشکلات در استان کرمانشاه با شدت زلزله بیشتر به مقدار 7/3 ریشتر فقط کمتر از 1000 نفر کشته داشت بااینکه این اتفاق قلب ما را اندوهگین نمود اما شاهد کاهش تلفات و پیشرفت علم مهندسی در کشور بودیم که امیدوارم روزی فرارسد که دیگر این بلایای طبیعی جان هیچ هم‌وطنی را نگیرد.

دکتر دباغ در پایان از شورای اسلامی شهر سنندج، استاندار، شهردار و رئیس سازمان نظام‌مهندسی تشکر و قدردانی نمود و گفت این لوح بسیار برای بنده ارزشمند است؛ و بنده تنها بعنوان نماینده جامعه مهندسین این را دریافت خواهم کرد.


 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

reload, if the code cannot be seen

هواشناسی
کروکی
اجتماعی

شورای اسلامی شهر سنندج