صفحه نخست / اجرای طرح شهرداری الکترونیک در چهار سال آینده

اجرای طرح شهرداری الکترونیک در چهار سال آینده

به گزارش روابط عمومی شورای شهر سنندج: جلال شریعتی عصر دیروز در جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری که در شورای شهر سنندج برگزار شد، ضمن تشکر از مدیران استانی جهت همکاری‌های صورت گرفته اظهار داشت: از روز اول شروع به کار شورا 9 عضو با 9 محور جهت ارائه خدمات به شهروندان آغاز به کارکردند.

وی گفت: تقویت اعتماد مردم و مسئولان، ایجاد منابع پایدار و جذب سرمایه‌گذار، ساماندهی و توانمندسازی و تهیه سند توسعه و تدوین برنامه همایش سرزمینی از اهداف شورای شهر سنندج است.

رئیس شورای شهر سنندج تصریح کرد: شفاف‌سازی و پاسخگو بودن شورا به مردم، تلاش برای اصلاح شهرداری در راستای نیاز شهروندان، برون‌سپاری بخش‌های از فعالیت‌های شهرداری و تلاش در انتقال صنوف آلاینده و ساماندهی دست‌فروشان، ایجاد شورونشاط اجتماعی و مناسب‌سازی فضای شهری سایر اهداف شورای شهر سنندج است.

شریعتی بیان داشت: در اولین روز پس از انتخابات بستری برای اجرای طرح الکترونیک و هوشمند کردن شهرداری فراهم شد و در این راستا جلساتی با صاحب‌نظران برگزارشده است.

وی در ادامه افزود: در اجرای این طرح به دنبال ارائه خدمات از طریق هوشمند سازی هستیم و امیدواریم در مراحل اجرایی کار به‌درستی پیش برود و در این راستا زیرساخت‌ها به‌درستی برنامه‌ریزی شود.

رئیس شورای شهر از مدیرانی که پیگیر صدور ابلاغ شهردار بودند تشکر و قدردانی کرد و برای ابلاغ هر چه زودتر حکم شهردار سنندج اظهار امیدواری کرد.

بهروز زارعی مسئول پروژه شهرداری الکترونیک سنندج در این جلسه بیان داشت: درواقع کلید اجرایی شهر هوشمند بدنه مدیریتی شهرداری است و هدف از اجرای طرح خدمات بهتر شهرداری و تعامل شهرداری با دستگاه‌های اجرایی است.

وی گفت: رضایت مردم، اعتمادسازی مردم، ایفای نقش شهرداری و کاهش زمان اداری از لزومات و اهداف اجرایی شدن طرح شهرداری هوشمند است.

مسئول پروژه شهرداری الکترونیک سنندج تصریح کرد: ارائه خدمات در یک نقطه واحد توسط شهرداری نیازمند فرهنگ‌سازی بین مردم است.

زارعی با تأکید به اهمیت خدمات نوین الکترونیکی افزود: امروزه پیشرفت تکنولوژی به‌راحتی اجازه مدیریت شهر را داده تا بهتر بتوانیم منابع شهر را حفظ کنیم.

وی اظهار کرد: ایجاد جریان‌های جدید درآمد پایدار، مداخله در بازار کالا و خدمات، استفاده از شبکه بهبود اعمال سیستم‌های شهری و استفاده از شبکه فرهنگ‌سازی از اهداف ارائه خدمات نوین الکترونیک توسط شهرداری الکترونیک است.

مسئول پروژه شهرداری الکترونیک سنندج، گفت: سامانه شهروند الکترونیک به‌عنوان یکی از ارکان شهر هوشمند شهرداری الکترونیک بوده و مفتخریم که سنندج شهر مناسبی برای اجرایی شدن این طرح است.

وی گفت: آمادگی و شناخت، مهندسی مجدد فرایندها، طراحی و پیاده‌سازی سامانه شهرداری الکترونیک فازهای اجرای طرح شهرداری الکترونیک است.

مسئول پروژه شهرداری الکترونیک سنندج خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته اجرایی شدن طرح شهرداری الکترونیک در سنندج 4 سال طول می‌کشد و حدوداً 12 و نیم میلیارد تومان هزینه دارد و انتظار داریم برای خطوط درآمدی جدید 85 درصد درآمد شورا به این طرح اختصاص یابد.

فرزاد زارعی عضو شورای اسلامی در این اظهار داشت: بضاعت شهرداری مشخص است و باید حمایت دولتی برای اجرای طرح شهرداری الکترونیک اختصاص یابد و حاکمیت گروه‌ها مشخص شود.

زارعی بیان داشت: باید دانست آیا ارائه این خدمات در قالب طرح شهرداری الکترونیک سبب تنش بین دستگاه‌های خدمت رسان نخواهد بود.

عضو شورای شهر سنندج با انتقاد از عدم حضور صداوسیما در جلسات شورا تصریح کرد: وظیفه رسانه به چالش کشیدن مسئولان است و صداوسیمای کردستان تاکنون اخبار حوزه کاری شورا را پوشش نداده و حتی برای نقد کردن شورا در جلسات حضور ندارند.

8 آبان 1396, 08:15
بازگشت