صفحه نخست / "جناب آقای دکتر روحانی"ریاست جمهوری محترم

"جناب آقای دکتر روحانی"ریاست جمهوری محترم

احتراما،به استحضار می رساند،علی رغم انتظار عموم مردم و متخصصین اپیدمیولوژی و با وصف اقدامات ارزنده در ابتدای بیماری کرونا،موج دوم بیماری در چند شهر و استان از جمله شهر سنندجمجددا خیزی مرگبار و وحشت آفرین برداشته است.
متاسفانه در دو دهه اخیر و در سایه شو کووید 19 ده نفر شهروندان عزیزمان جان به جان آفرین تسلیم کرده اند و خانواده های زیادی عزادار شده اند.اکنون بیش از 300نفر در بیمارستان های شهر بستری هستند و صدها نفر نفر نیز در قرنطینه ی خانگی به مداوای خویش مشغولند.هر روز نیز جمع بیشتری به مبتلایان اضافه می گردند.ظرفیت بیمارستانها محدود امکانات و تجهیزات ناکافی خستگی و فشار روحی و روانی پرسنل خدوم روز افزون و مردم به شدت زائدالوصفی دچاریاس،اضطراب و افسردگی شده اند.

در خبرها آمده اگر وضع بدین منوال پیش برود،تیر ماه،ماه عزاداری سنندج خواهد بود.

جناب آقای دکتر روحانی،انتظار می رود شما بعنوان رئیس جمهوری متعهد و حافظ جان ملت،علاج واقعه را قبل از وقوع بنمایید.
لذا می طلبد که برای سنندج و شهرهای مشابه که گرقتار موج دوم بیماری شده اند تدابیری اتخاذ فرمایید. که هرچه زودتر زنجیره ی انتقال و انتشار ویروس قطع گردد تا مردم از این بیشتر سیه پوش و عزادار نگردند و دوباره امید و نشاط و آرامش به مردم بازگردد.

برای تحقق این هدف سترگ که همانا حفظ جان مردم و بازگرداندن نشاط و سلامتی روحی و روانی به جامعه است،موارد ذیل پیشنهاد می گردد.

باحمایت حضرتعالی مدیریت و امکانات در اختیار متولیان افتخارآفرین امر قرار گیرد تا همچون موج اول با اتکاء به علم،تدبیر،تجربه به دور از سیاسی کاری و پنهان کاری و با برنامه ریزی دیق و اجرای قدم به قدم برنامه ها و مالی و تفویض اختیار به نمایندگان عای دولت در استانها،خصوصا استان کردستان در زمینه قرنطینه ی خانگی،تعطیل کردن اماکن پرخطر،صنوف غیرضروری،برگزاری امتحانات نهایی به صورت غیرحضوری،تقلیل تعداد کارمندان ادارات و.... برای یک یا دو هفته فراهم گردد.

بدیهی است شرایط اقتصادی مردم شهر برای قرنطینه و در خانه ماندن تاب آور نیست،لذا تامین معاش صنوف و اقشار آسیب پذیر ضروری خواهد بود.باعلم  به شرایط حاکم بر کشور تحقق این خواسته برای دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی نباید چندان سخت و عجزآور باشد.

جناب آقای رئیس جمهور،دامنه ی شیوع بیماری روز به روز وسیع می شود.اوضاع وخیم است،فاجعه ی مرگ بار انسان در راه است.لطفا تا دیرنشده امر به ابلاغ عاجل و نجات بخش بفرمایید که فردا سخت نگران کننده است.

"از یاد نبریم تاریخ قضاوت خواهد کرد"


از خداوند سبحان برای جنابعالی و تمامی خدمتگزاران راستین مردم،توفیقات روز افزون مسالت دارم.


      
    جلال شریعتی
رئیس شورای اسلامی شهرسنندج
 
29 خرداد 1399, 09:32
بازگشت